Polymaker PolyDryer™ Box XL

Käytännöllinen kuivalaatikko jopa 3000 g:n suurille filamenttikeloille

62,99 €

(sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Sisältö: 1 Kpl

Varastossa

Toimitus perjantaina, 26. kesäkuuta mennessä, jos tilaat viimeistään torstaina kello 23:59

Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 99,00 €
Lisätietoja lähetyksestä ja toimituksesta

Ominaisuudet ja edut

  • Vahva tiivistys takaa jatkuvan kuivavarastoinnin
  • Mahdollisuus tulostaa suoraan laatikosta
  • Integroitu kosteusmittari

Tämän tuotteen kanssa ostetaan usein myös: Polymaker PolyDryer™ Dry Dock

Polymaker PolyDryer™ Box XL 62,99 €
Polymaker PolyDryer™ Dry Dock 57,99 €
Kokonaishinta: 120,98 €

Tuoteinformaatio ja tekniset tiedot:

Kuvaus

Polymaker PolyDryer™ Box XL on täydellinen ratkaisu, kun haluat säilyttää suuret filamenttikelat luotettavasti kuivina ja tulostaa suoraan niistä. Suunniteltu jopa 3 kg kelalle, se yhdistää vahvan tiivistyksen harkittuihin ominaisuuksiin sujuvan työnkulun varmistamiseksi.

Laatu tiivistyksen ansiosta kosteus pysyy varmasti poissa, vaikka sisätilavuus on suurempi. Näin filamenttisi pysyy koko ajan optimaalisessa kunnossa. Erityisen käytännöllistä: Voit tulostaa suoraan suljetusta laatikosta. Filamentti johdetaan ulos integroitujen, tiivistettyjen läpivientien kautta ilman, että sisäpuolen kuiva ympäristö menetetään.

Jotta pysyt jatkuvasti ajan tasalla, laatikkoon on integroitu kosteusmittari, joka näyttää sinulle nykyisen ilmankosteuden. Lisäksi mukana tuleva värinvaihtosilikageeli (jopa 110 g) tarjoaa nopean visuaalisen tarkistuksen kosteusasteesta.

Laatikko on erityisesti suunniteltu suurille keloille, joiden koko on enintään Ø300 x 118 mm (jopa 3 kg), mikä vähentää kelanvaihtojen tarvetta, joten se on ihanteellinen pitkäkestoisiin tulostustöihin tai käyttöön tulostusfarmeissa. Myös käytettävyyteen on kiinnitetty huomiota: Integroitu kahva, optimoitu muotoilu raskaille keloille ja parannettu lukitusjärjestelmä tekevät käytöstä erityisen mukavaa.

Vihje: PolyDryer™-järjestelmän osana laatikko voidaan tarpeen mukaan yhdistää PolyDryer Dry Dockiin (EI sisälly toimitukseen) ja laajentaa aktiiviseen kuivausyksikköön. Tämä tukee filamentteja, joiden halkaisija on 1,75 mm, 2,85 mm ja 3,00 mm. PolyDryer Dry Dockin kanssa käytettäessä tarvitset sovittimen, jonka voit tulostaa itse (parhaiten ABS- tai ASA-materiaalista). Sovittimen löydät täältä.

Lataukset

Sopii hyvin tähän

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Kysymykset ja vastaukset tuotteesta Polymaker PolyDryer™ Box XL

Saat tuotetta testanneiden asiakkaiden vastaukset

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Polymaker PolyDryer™ Box XL