Phaetus Conch Hotend M6 Flashforge AD5M/AD5M Pro -tulostimille
Kulutusta kestävä hotend vaihdettavalla EndCoat™-suuttimella FlashForgeen
32,49 €
(sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Sopii Flashforge AD5M & AD5M Pro -tulostimiin
- Vaihdettava EndCoat™-suutin
- Virtausnopeus 43 mm³/s
Tuotenro.: PH-6973090165727, EAN: 6973090165727
Tuoteinformaatio ja tekniset tiedot:
- Tuotenro.: PH-6973090165727
- Valmistajan nro: 6973090165727
- Merkki (valmistaja): Phaetus
- Tuotetyypit: Suuttimet, Hot-Ends
- Erityisesti 3D-tulostimille: FlashForge Adventurer 5M Pro, FlashForge Adventurer 5M
- Suuttimen halkaisija: 0,25 mm, 0,4 mm, 0,6 mm, 0,8 mm
- Filamentin halkaisija: 1,75 mm
Kuvaus tuotteesta
Conch Hotend™ M6 Phaetukselta on erittäin tehokas, erityisesti FlashForge AD5M ja AD5M Pro -tulostimille suunniteltu hotend, jossa on vaikuttava virtausnopeus jopa 43 mm³/s ja lämmönkestävyys jopa 280 °C.
Hotend on valmistettu kulutusta kestävistä, pitkäikäisistä materiaaleista ja siinä on vaihdettava EndCoat™-suutin teollisuuden vaativiin tarpeisiin. Tarkasti levitetty pinnoite lisää pinnan kovuutta ja parantaa kulutuskestävyyttä kriittisissä kohdissa, kuten suuttimen kärjessä ja heatbreak-kauluksessa. Tämä suutin kestää jopa 2,5 kertaa pidempään kuin karkaistusta teräksestä valmistettu suutin.
Tekniset ominaisuudet:
- Suurennettu jäähdytyspinta varmistaa nopean lämmönpoiston ja estää luotettavasti materiaalin tukkeutumisen lämpölaajenemisen vuoksi.
- Integroitu termistorimuotoilu vähentää mittausvirheitä ja tarjoaa luotettavan lämpötilakontrollin tulostuksen aikana.
- Irrotettava suutinrakenne helpottaa huoltoa. Vinkki: Parhaan toiminnan varmistamiseksi ja suutinvuotojen välttämiseksi tulostuksessa, tulee asennuksessa tai vaihdossa suorittaa aina hot-tightening!
- Jäykän kinemaattisen kytkentäjärjestelmän korkea jäykkyys vähentää törmäyksestä aiheutuvia komponenttivaurioita sekä huoltokustannuksia.
Huomio: Hotend toimitetaan ILMAN lämmityspatronia.
► Conch Hotend™ tukee tavanomaisia materiaaleja, kuten PLA, ABS, PETG, TPU mutta soveltuu myös teollisten komposiittimateriaalien, kuten CF, GF, teräs, puu jne., tulostukseen.
Tekniset tiedot:
Netto Paino | 38 g |
Tulostuslämpötila | 280 °C |
yhteensopiva | FlashForge AD5M & AD5M Pro |
pakkauksen sisältö | 1 x Conch Hotend 1 x H7 avolenkkiväännin 1 x Lämpötahna |
Sopii hyvin tähän
Samankaltaiset tuotteet
Kysymykset ja vastaukset tuotteesta Conch Hotend M6 Flashforge AD5M/AD5M Pro -tulostimille
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Phaetus Conch Hotend M6 Flashforge AD5M/AD5M Pro -tulostimille
Uusimmat artikkelimme:
Tutustu kauppaan 3DJake:
-
Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 99,00 €
-
Ilmainen
palautuslähetys Yli 10.950 tuotetta
Toimitamme maailmanlaajuisesti
yli 40 maahan