Phaetus Conch Hotend M4 Bambu Lab P2S:lle, 0,2 mm
Kulumista kestävä Hotend vaihdettavalla EndCoat™ suuttimella Bambu Labille
29,49 €
(sis. 25,5% alv.
Ominaisuudet ja edut
- Bambu Lab P2S:lle
- Vaihdettava EndCoat™ -suutin
- Virtausnopeus 50 mm³/s
Sopii hyvin tähän
Tuoteinformaatio ja tekniset tiedot:
- Tuotenro.: PH-6973090166212
- Sisältö: 1 Kpl
- EAN: 6973090166212
- Valmistajan nro: 6973090166212
- Merkki (valmistaja): Phaetus
- Tuotetyypit: Hot-Ends
- Erityisesti 3D-tulostimille: Bambu Lab P2S
- Suuttimen halkaisija: 0,2 mm, 0,4 mm, 0,6 mm, 0,8 mm
- Filamentin halkaisija: 1,75 mm
Kuvaus
Conch Hotend™ M4 Phaetusilta on erittäin tehokas Hotend, joka on suunniteltu erityisesti Bambu Lab P2S:lle. Se tarjoaa erinomaisen virtausnopeuden, jopa 50 mm³/s ja kestää lämpötiloja jopa 350 °C saakka.
Hotend on valmistettu kulutusta kestävistä ja kestävistä materiaaleista, ja siinä on vaihdettava EndCoat™-suutin, joka on suunniteltu teollisuuskäyttöön voimakkaasti rasittaviin komponentteihin. Tarkasti levitetty pinnoite lisää pinnan kovuutta ja parantaa kulutuskestävyyttä kriittisillä alueilla, kuten suuttimen kärjissä ja Heatbreak-niskoissa. Tämän ansiosta suuttimen käyttöikä on jopa 2,5 kertaa pidempi verrattuna karkaistusta teräksestä tehtyyn suuttimen.
Tekniset ominaisuudet:
- Suurennettu jäähdytyspinta mahdollistaa nopean lämmön poistumisen ja estää materiaalitukoksia lämpölaajenemisen seurauksena.
- Kallistetut dendriittiset jäähdytysrivat laajentavat jäähdytysaluetta ja mahdollistavat erityisen nopean lämmönpoiston.
- Keraaminen eristin, jolla on alhainen lämmönjohtavuus, vahvistaa lämpöesteen ja varmistaa vakaan suuttimisen korkeita lämpötiloja vaativilla materiaaleilla.
- Irrotettava suuttimen muotoilu helpottaa huoltoa. Vinkki: Hotendin moitteettoman toiminnan ja suotimen vuotojen ehkäisemiseksi tulisi asennuksessa tai vaihdossa aina suorittaa hot-tightening!
- Korkean jäykkyyden jäykällä kinematiikkakytkentäjärjestelmällä voidaan vähentää törmäyksestä aiheutuvia komponenttivaurioita ja minimoida huoltotarve.
Rakenne:
- Alumiiniseosjäähdytin
- Keraaminen eristin
- Heatbreak EndCoat-pinnoitteella
- Kuparipinnoitettu lämmityslohko
- EndCoat-suuttin
► Conch Hotend™ tukee tavallisia materiaaleja, kuten PLA, ABS, PETG, TPU, mutta soveltuu myös teolliseen käyttöön komposiittimateriaalien, kuten CF, GF, teräs, puu jne., tulostukseen.
Tekniset tiedot:
| Nettopaino | 22 g |
| Tulostuslämpötila | 350 °C |
| Yhteensopiva | Bambu Lab P2S |
| Pakkauksen sisältö | 1 x Conch Hotend 1 x H5 avaimellinen kiintoavain 1 x H3 silmukka-avaimellinen avain |
Samankaltaiset tuotteet
Kysymykset ja vastaukset tuotteesta Phaetus Conch Hotend M4 Bambu Lab P2S:lle
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Phaetus Conch Hotend M4 Bambu Lab P2S:lle
Uusimmat artikkelimme:
-
Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 99,00 €
-
Ilmainen
palautuslähetys Yli 10.500 tuotetta
Toimitamme maailmanlaajuisesti
yli 40 maahan