Phaetus PS SiC suutin, 0,4 mm
V6-suuttimet, joissa piikarbidi kärki ja erityispinnoite
16,79 €
(sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut)
Ominaisuudet ja edut
- V6 suutin, jossa piikarbidi kärki
- DLC-pinnoite
- Sopii suurinopeuksisiin sovelluksiin
- Lämpötilat jopa 550 °C
Tuotenro.: PH-6973090164461, Sisältö: 1 Kpl, EAN: 6973090164461
Tuoteinformaatio ja tekniset tiedot:
Kuvaus tuotteesta
99,9 % erittäin puhtaan piikarbidin kärjellä varustettu Phaetus PS SiC (Silicon Carbide) suutin kestää jopa kaikkein vaikeimpia filamenteja – olipa kyseessä hankaava hiilikuitumateriaali tai kuumuutta kestävä PEEK – ja se toimii jatkuvassa käytössä jopa 550 °C lämpötiloissa! Piikarbidi kärjen poikkeuksellisen korkea lämmönjohtavuus mahdollistaa nopean kuumenemisen ja vakaan lämpötilan hallinnan.
Jotta se säilyttäisi huippusuorituksensa myös pitkällä aikavälillä, koko V6-suuttimen pinta on käsitelty erityisellä DLC-pinnoitteella (Diamond-Like Carbon). Tämä ultrakova suojakerros vähentää kitkaa minimiin, estää filamentin tarttumisen suuttimen pintaan ja suojaa pintaa korroosiolta ja kulumiselta.
Vaikuttavalla Mohsin kovuudella 9,8 tämä suutin on myös jopa 7 kertaa kestävämpi kuin vastaavat karkaistusta teräksestä valmistetut suuttimet!
► V6-suuttimen avulla voit tulostaa standardimateriaaleja kuten PLA, ABS, PETG, TPU, mutta se soveltuu myös komposiittimateriaaleihin, joita käytetään teollisissa sovelluksissa (kuten CF, GF, teräs, puu, tungsten, borcarbidi jne.).
Kysymykset ja vastaukset tuotteesta Phaetus PS SiC suutin
Asiakkaidemme antamat arvostelut
kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Phaetus PS SiC suutin
Samankaltaiset tuotteet:
Asiakkaat, jotka ostivat tuotteen "PS SiC suutin", ostivat myös:
Uusimmat artikkelimme:
-
Suomi: Ilmainen vakiotoimitus alkaen 99,00 €
-
Ilmainen
palautuslähetys Yli 10.700 tuotetta
Toimitamme maailmanlaajuisesti
yli 40 maahan