Recycling Fabrik rPETG Refill Schaumiger Cappuccino (Beige), 1,75 mm / 1000 g

Kierrätetty PETG-filamentti, joka kestää enemmän kuin Schaumiger Cappuccino

Uutuus!

25,10 €

(25,10 € / kg, sis. 25,5% alv. - plus toimituskulut )

Mallityyppi: 1,75 mm / 1000 g

Ei saatavilla tällä hetkellä Valitettavasti meillä ei ole tällä hetkellä tietoa, koska saamme tätä tuotetta taas myyntiin. Klikkaa "Ilmoittakaa, kun taas saatavissa" -painiketta alla, niin saat välittömästi tiedon, kun tuote saapuu.

Ominaisuudet ja edut

  • Kierrätetty PETG teollisuusjätteestä
  • Uniikit värisävyt
  • Helppo tulostaa

Samankaltaiset tuotteet

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Tuoteinformaatio ja tekniset tiedot:

  • Tuotenro.: RFA-PTGX-R175-1000-SCCA
  • Sisältö: 1.000 g
  • EAN: 0660357918856
  • Valmistajan nro: PTGX-R175-1000-SCCA
  • Merkki (valmistaja): Recycling Fabrik
  • Halkaisija: 1,75 mm
  • Tuotetyypit: PET / Kopolyesteri filamentti
  • Väri: Beige
  • Yhteensopivuus: Bambu Lab AMS*
  • System: Refill
  • Suositeltu käyttölämpötila: 220 - 235 °C
  • Suositeltu lämmitettävän tulostusalustan lämpötila: 70 °C
Kuvaus

Recycling Fabrik rPETG tarjoaa sinulle filamentin, joka on kuin hyvä työkalu: luotettava, vakaa ja aina valmiina silloin, kun tarvitaan. Materiaali on peräisin huolellisesti lajitellusta teollisuusjätteestä ja yhteisön palautuksista – asioista, jotka olivat aiemmin osa jotain ja nousevat nyt uudelleen toiminnallisiin, kestäviin tulostusprojekteihin. Jokaisella kelalla on oma väriluonteensa, sillä jäännöserät eivät koskaan ole täysin samanlaisia. Siksi jokaisessa metrissä on pieni yllätyksen vivahde. Saat tulosteita, jotka eivät vain kestä, vaan myös osoittavat persoonallisuutta!

Ennen kuin rPETG päätyy ostoskoriisi, se käy läpi erilaisia 'hyvinvointiprosesseja': pesu, lajittelu, käsittely, suodatus, ekstruusio. Lopputuloksena syntyy filamentti, joka tulostaa niin luotettavasti, että melkein unohdat sen olevan kierrätettyä. PETG:nä se tuo mukanaan lisäetuna enemmän sitkeyttä, parempaa lämmönkestävyyttä ja selvästi enemmän 'Minä selviän tästä!'-asennetta.

Huomautus: Materiaaliin voi ajoittain päätyä pieniä hiukkasia, koska kierrätetyt rakenteet säilyttävät luontaiset ominaisuutensa. Mutta ei huolta: Nämä pienet sisällykset ovat täysin tulostinystävällisiä eivätkä vaikuta suuttimen tai lopputuloksen laatuun.


Tämä tuote on Refill. Saat vain filamenttirullan ilman perinteistä puolaa. Tulostukseen tarvitset MultiSpoolin – uudelleenkäytettävä, kevyt ja täydellinen täyttämiseen!

Lisätarvikkeet
  • placeholder

  • placeholder

  • placeholder

  • placeholder

Tuotevideot:

Kysymykset ja vastaukset tuotteesta rPETG Refill Schaumiger Cappuccino (Beige)

Saat tuotetta testanneiden asiakkaiden vastaukset

Asiakkaidemme antamat arvostelut

kirjoitettu arvostelu kielellä suomi tuotteesta Recycling Fabrik rPETG Refill Schaumiger Cappuccino (Beige)